Dobrovolníci pracují zadarmo a ve svém volnu

Proč to dělají? Protože je to baví, něco umějí nebo chtějí někde pomoci. Leccos se přitom naučí a poznají nové lidi. Je to dobře strávený čas.

Bez dobrovolníků si neumíme představit pomoc po povodních – někteří odklízejí trosky a pomáhají obyvatelům zaplavených domů s úklidem, jiní, zaměstnanci ostatních středisek Diakonie, jsou připraveni nabídnout zasaženým lidem profesionální psychosociální pomoc.

Další dobrovolníci pro nás pracují ve středisku: překládají texty, dělají korektury textů nebo oslovují umělce kvůli benefiční aukci.


Občanská společnost se bez dobrovolné práce neobejde

Podle Všeobecné deklarace o dobrovolnictví (2001) je dobrovolnictví „základním stavebním prvkem občanské společnosti.”

Jako dobrovolník můžete dělat vlastně cokoli – pomáhat v ČR i v zahraničí, párkrát do roka i pravidelně každý týden. Získáte zkušenosti, přátele i praxi a doporučení do životopisu. Ale pozor, i dobrovolník má své povinnosti a práva. Základní je nárok na pojištění a vstupní proškolení.

Vítáme pomoc dobrovolníků v následujících oblastech:

Pomoc při povodních v České republice: máme síť víc než 700 dobrovolníků, kterým několikrát do roka nabízíme školení a připravujeme je pro případ příští povodně.

Dlouhodobé dobrovolnictví v zahraničí: vysíláme dobrovolníky k našim partnerským organizacím v zahraničí. Dobrovolná služba obvykle trvá půl roku až rok. Máme certifikaci EU Aid Volunteers a spolupracujeme i v rámci EVS. Chcete s námi vyjet za hranice? Napište Olze Rozsívalové, nebo vyplňte formulář vpravo.

Dlouhodobé stáže v oddělení PR a fundraisingu: Nabízíme půlroční stáže (10 – 20 hodin týdně) pro studenty a absolventy. Naučíte se správu sociálních sítí, psaní příspěvků, základy péče o dárce a správy databáze kontaktů.

Příležitostná výpomoc na akcích pro veřejnost: Jezdíme na festivaly, pořádáme dny otevřených dveří a různé osvětové akce. Využijeme každé šikovné ruce i lidi, kteří se budou starat o návštěvníky.

Chcete se přidat? Nechte nám svůj kontakt ve formuláři vpravo, ozveme se Vám.

Připravujeme dobrovolníky na povodně

Masáž srdce v rytmu Bee Gees

Naši „povodňoví“ dobrovolníci se dál odborně vzdělávají na školeních.  Víc informací najdete u Květy Mašínové. „Žádné školení první pomoci nebylo tak vtipné a názorné. Už se těším, až si budu někdy pískat Rolničky, rolničky,“ napsal jeden účastník školení dobrovolníků v Bělči na podzim 2015. Masáž srdce totiž provádíte přesně v rytmu zmíněné písničky. Druhá použitelná píseň je Stayin’ Alive od Bee Gees (na tyhle 3 chlapy se fakt podívejte).

Co se nám společně daří:

  • 6 školení první pomoci
  • 3 školení psychosociální pomoci
  • certifikace v rámci Aid Volunteers
  • 65 dobrovolníků na školení v roce 2015
  • 13 dobrovolníků ve středisku
  • 35 dobrovolníků specialistů
  • 750 „povodňových“ dobrovolníků
  • příručka Metodika práce s dobrovolníky
  • příručka Dobrovolníkův průvodce při povodních

Spojujeme naše možnosti a schopnosti lidí ochotných věnovat svůj čas a síly dobrovolnictví.


výsledky tu jsou.