Odolná obec – předcházíme škodám

Pracujeme na tom, aby následky případných povodní byly co nejmenší. Program Odolná obec připravuje města a vesnice na příští katastrofy.

V posledních 15 letech zasáhlo Česko 6 velkých povodní a lokální bleskové povodně přicházejí skoro každý rok. V roce 2013 bylo na území 7 krajů zaplaveno 930 obcí. Společně s obyvateli obcí snižujeme následky povodní.

Buďte odolní s Odolnou obcí

Program Odolná obec je komplexní program Diakonie pro obce, které chtějí být připravené na mimořádné události:

• snižuje následky katastrof,
  • zvyšuje odolnost obyvatel a obcí v ohrožených regionech.

V srpnu 2016 jsme ukončili pilotní projekt Odolná obec I, ve kterém jsme spolupracovali s městy Terezín, Soběslav a obcí Dolní Beřkovice (čtěte víc). V lednu 2017 jsme zahájili nový projekt Odolná obec II s městy Plaňany a Štětí a obcemi Křešice a Rudník v Podkrkonoší.

Mnohem víc se dozvíte na webu

ODOLNAOBEC.CZ

Pomáháme při povodních

Diakonie pomáhá při povodních už od roku 1997. Od roku 2011 převzalo koordinaci povodňové pomoci Středisko humanitární a rozvojové spolupráce.

Organizujeme dobrovolnickou humanitární pomoc na místech zasažených velkou vodou i veřejnou sbírku na podporu těch, jimž voda nejvíce ublížila.

Všechny další informace najdete na webu

POVODNE.DIAKONIE.CZ