Blesková povodeň, lokální tornádo nebo větrná bouře – i to můžete zažít v ČR. Divíte se, proč se tím média nezabývají? Ano, občas se stane, že takové informace masmédiím uniknou. Možná ale zasažení lidé potřebují pomoc a vlastními silami to nejsou schopni zvládnout. Proto se Diakonie ČCE rozhodla začít s pilotním programem digitálního dobrovolnictví.
Co to obnáší? Sledujete sociální sítě a další kanály. Zjišťujete rozsah katastrofy. Snažíte se ověřit zdroj, který danou událost publikoval a zhodnotit jeho relevanci. Díky tomu bude Diakonie moci rozhodnout o nejlepším způsobu pomoci. Může na místo vyslat tým dobrovolníků, který pomůže s odstraněním škod, nebo uspořádá finanční sbírku, která pokryje škody, jež pojišťovna neproplatí.
Nebudete ale jen sedět u počítače. Můžete také přijít na školení, po kterých budete i Vy sami, když budete chtít, schopni poskytnout lidem pomoc, ať už osobně, prostřednictvím sociálních sítí nebo skrze INFOLINKU.
Myslíte si, že by se Vám něco podobného líbilo? Pokud ano, nebojte se napsat na dobrovolnici@diakoniespolu.cz. Nebo se přidejte k síti 600 dobrovolníků Diakonie ČR, kteří jsou připraveni pomoci při mimořádných událostech, více se můžete dočíst v článku: http://odolnaobec.cz/2018/01/19/chcete-se-stat-dobrovolnikem/