21. 2. 2017 – Kamila Šimková odletěla na rok do Kambodži a stala se tak první zástupkyní našeho střediska v zemích, kde pracujeme. Bude navštěvovat farmáře v kambodžské provincii Battambang a lidi v táborech na západě Barmy a spolupracovat s kolegy z DanChurchAid.

Splnilo se tak, co jsme dlouho plánovali a co se stále víc ukazovalo jako nevyhnutelné – mít svého člověka přímo v zemi, kde pracujeme. Bude totiž mnohem jednodušší setkat se s lidmi, které podporujeme, i kontrolovat, že podpora běží podle plánu v projektu.

Kamila v Kambodži…

Kamila, naše koordinátorka programů v Jihovýchodní Asii, bude rok žít v Kambodži.

V provincii Battambang naši experti už 4. rok učí farmáře používat ekologicky šetrné techniky a postupy při rostlinné i živočišné výrobě. A po 3 letech je vidět, že teorie i praxe z Čech přináší užitek farmářům, jejich rodinám i celým vesnicím. Protože dobré příklady se šíří.

…a také v Barmě

Do Barmy/Myanmaru pojede Kamila za dětmi a dospělými v táborech vnitřních uprchlíků na západě země, ve státě Rakhine.

V Rakhine pracujeme také už 3 roky. Balíčky s materiální pomocí aspoň trochu zlepšují každodenní život v těžkých podmínkách táborů. A školení dobrovolníků požární bezpečnosti a požární prevence snižují nebezpečí, že v táborech bude hořet. Požáry jsou v nich totiž velmi časté.
O práci v Barmě se dozvíte teď nejvíce na stránkách Postní sbírky 2017.
Těšíme se na zprávy z Kambodži i Barmy. Kamila už začala psát svůj vlastní kambodžský blog, tak si přečtěte, jak vypadají phnompenhžské chodníky nebo do čeho vám s sebou dají oběd.
Čtěte i starší články o farmářích v Kambodži nebo o lidech v táborech na západě Barmy.

eliassjehustej

 

školení farmářů, odborníci z Čech Jana Lojková a Vojtěch Žitný, Kambodža 2016

školení farmářů, odborníci z Čech Jana Lojková a Vojtěch Žitný, Kambodža 2016

 

prohnilé zdi v rozbité škole v muslimském táboře Pauktaw, Barma 2016

prohnilé zdi v rozbité škole v muslimském táboře Pauktaw, Barma 2016