7. 5. 2017 – Čtyři zaměstnanci Diakonie se vydají 20. května na pochod z Prahy do Prčic a vy si můžete vsadit, jestli společně ujdou 280 kilometrů. Proč? V Etiopii stavíme mlýn na kukuřici pro chudé ženy. Ten jim ušetří čas, zajistí zdravější výrobu a přinese příjem do společné pokladny. Budova mlýna už stojí, ale na jeho dokončení nám chybějí prostředky. Přidáte svoji trošku do mlýna?

Proč mlýn?

V uplynulých letech Diakonie podporovala vznik svépomocných skupin chudých žen v etiopském Chuko. Ženy ve skupinách společně spoří, aby zlepšily živobytí svých rodin. Z úspor si zakládají zahrádky, chovají skot a drůbež. Každá žena, která začne díky podpoře ostatních vydělávat, vrací část zisku zpět do fondu a pomáhá tak dalším.

Díky mlýnu nebudou muset ženy chodit s pytli kukuřice dlouhé kilometry, aby získaly mouku. Z ušetřených peněz, které by jinde zaplatily za mletí, budou moci platit školné a lékaře pro děti. Část poplatků za provoz mlýna navíc půjde zpět do společné kasy a podpoří tak další členky skupiny v podnikání.

České brusle pomáhají v Africe

Peníze na stavbu věnovala firma TEMPISH, český výrobce bruslí. Díky jejich podpoře byl zakoupen pozemek, vybudovány základy a celá budova mlýna. TEMPISH také významně přispěje na nejdražší položku stavby – mlecí zařízení. Na nás je získat posledních 28 000 Kč, aby mohl být mlýn uveden do provozu, a právě s tím se rozhodli pomoci zaměstnanci Diakonie.

280 kilometrů pěšky za jeden den

20. května se Naďa, Vojta, Lukáš a Zdeňka vydají na pochod Praha – Prčice o trase 70 kilometrů. Vychází kolem 5:00 a pochod by měli dokončit do 20:00. Pokud všichni zvládnou celou trasu, ujdou 280 kilometrů. Pokud výzvu někdo z nich nesplní, čeká je úklid některého z veřejných míst na Praze 2, v okolí naší kanceláře. O místě budete moci hlasovat.

Chceme získat za každý náš kilometr stovku. Kolik kilometrů podpoříte?

Naďa, Zdeňka, Vojta a Lukáš z Diakonie

Zdeňka vám řekne víc: 730 182 571, sobotova.spolu@diakonie.cz

Plánování stavby a budova mlýna

Plánování stavby a budova mlýna